Zapowiedź 14 kolejki

Mamy za sobą już dwie kolejki walki o Mistrzostwo II Ligi Wojewódzkiej Juniorów. Nasi juniorzy zanotowali dwa remisy po 1:1, najpierw na inaugurację w Rybniku z Energetykiem, a ostatniej niedzieli u siebie z Piastem. Jesienią w dwóch pierwszych kolejkach podopieczni Damiana Tkocza uzbierali 1 punkt więc jest progres. Szczególnie cenny jest punkt wywalczony z Piastem, w szeregach którego na boisku przebywało niezmiennie, aż 7 zawodników rocznika 96, pozostała czwórka to rocznik 97. W szeregach Concordii w wyjściowej jedenastce grali zawodnicy urodzenie w roku:
1996 – jeden,
1997 – sześciu,
1998 – czterech !
W drugiej połowie nieco zawyżona została średnia, bo trzech zawodników rocznika 98 zastąpili koledzy rocznika 97. Na tym poziomie różnica wiekowa (poza małymi wyjątkami) jest naprawdę zauważalna, a mimo to zielono-czarni za sprawą Marcina Boćka i spółki nie dali się pokonać wyżej notowanemu rywalowi. W najbliższą niedzielę jedziemy do Raciborza na mecz z Unią. O tym i o pozostałych spotkaniach poniżej.

14 kolejka II Ligi Wojewódzkiej Juniorów
KS Unia Racibórz - Concordia Knurów
Unia przed 13 kolejką zajmowała ostatnie miejsce w tabeli (nie licząc MKS Żory – wycofały się z rozgrywek). Grając w Wodzisławiu z liderem ligi pokonali Odrę 1:0 ! to chyba największa niespodzianka kolejki jak i chyba dotychczas rozegranych spotkań w naszej lidze. Jesienią po bramkach Grzegorza Guzery i Patryka Lipki wygraliśmy w Knurowie z Unią pod dramatycznej końcówce 2:1. Prowadziliśmy do 85min 1:0 i wtedy straciliśmy bramkę, to jednak nie załamało naszych i w doliczonym czasie gry, za sprawą Patryka wygrywamy całe spotkanie 2:1 [opis tamtego meczu – klik]
Obecnie oba zespoły są sąsiadami w tabeli, a dzieli je zaledwie 1 punkt, na korzyść Concordii. O zwycięstwo w tym spotkaniu będzie niezwykle trudno, ale porażka dla obu ekip jest nie do zaakceptowania, bowiem przy odpowiednim splocie innych wyników, przegrana drużyna może znaleźć się na dnie tabeli. Patrząc na 5 ostatnio rozegranych spotkań przez obie drużyny powinniśmy jednak patrzeć z optymizmem, bowiem:
Unia zgromadziła w nich 6 pkt. odnosząc 2 zwycięstwa i 3 porażki.
Concordia uzbierała 8 pkt. 2 razy zwyciężając, 2 razy remisując i doznając tylko 1 porażki (na wyjeździe z Gwarkiem 3:4).
Jednego możemy być jednak pewni – nasi zawodnicy będą walczyć o jak najlepszy rezultat do końca, a do Knurowa chcą wracać ze śpiewem na ustach. Jeśli plan się powiedzie wokalne popisy będą udostępnione na naszej stronie – POWODZENIA !

Piast Gliwice - Pniówek Pawłowice Śląskie
To chyba hit kolejki. Piast po stracie 2 pkt. w Knurowie i tak zbliżył się o ten 1 uzyskany do lidera, który zanotował wpadkę u siebie. Piast zajmuje 3 pozycję w tabeli ze stratą punktu do Gwarka i 5 do Odry. Pniówek jest na 5 pozycji ze stratą 5pkt. do Piasta. Jesienią górą był Piast, który wygrał na wyjeździe 5:2. Pniówek to jedna z najbardziej bramkostrzelnych drużyn, niestety tylko dwie ostatnie ekipy w tabeli mają więcej bramek straconych. 6,3 to średnia bramek w meczu z udziałem Pniówka. Czy i tym razem padnie grad goli ? My chyba kibicujemy Piastowi, bowiem do Pniówka bliżej nam w tabeli.

UKS Ruch Chorzów - MKS Zaborze Zabrze
W tabeli Ruch jest 4, a Zaborze 7, dzieli obie drużyny aż 9 punktów. W Zabrzu był remis 4:4 i pewnie Ruch na własnym terenie będzie chciał pokazać, że jest drużyna lepszą. Faworytem są Chorzowianie, a że w końcowym rozrachunku Ruch nie jest naszym rywalem (mają drużynę w I lidze), przeto lepiej sam zgarnie komplet punktów.

Gwarek Zabrze - Trójka Czechowice
Można powiedzieć, że to pojedynek Dawida z Goliatem. Gwarek jest wiceliderem, a Trójka ostatnia wśród drużyn pozostających na placu boju. W 5 ostatnich spotkaniach Czechowice zdobyło zaledwie 1 punkt, więc może czas na niespodziankę? Tym bardziej, że w poprzedniej kolejce dzielnie wojowali z Ruchem, ulegając ostatecznie jednak 5:6. Nikomu nie odbieramy szansy, ale chyba każdy inny rezultat jak zwycięstwo Zabrzan byłby ogromną niespodzianką.

Energetyk ROW Rybnik - Rozwój Katowice
Rybniczanie podobnie jak my muszą to spotkanie wygrać, by nie zadomowić się na dnie tabeli. W trzech ostatnich spotkaniach Rozwój uzbierał 7 punktów, Energetyk ledwie 1 (z nami). Faworytem jest chyba ekipa z Katowic, a pamiętając jakiej klęski doznali w pojedynku z Energetykiem grając u siebie – 0:8 będą chcieli zrehabilitować się za wszelką cenę. Nam pasuje by padł remis, gdyż zakładając nasze zwycięstwo to jedni nas nie dogonią, a drudzy nie uciekną.

MKS Żory - MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski
Tu mamy sprawę jasną. Po wycofaniu się MKSu Żory z rozgrywek 3 punkty z walkoweru jadą do Wodzisławia Śląskiego.