Stadion

Stadion Miejski w Knurowie mieści się przy ul. Dworcowej 28 w Knurowie przy Kopalni Węgla Kamiennego „Knurów-Szczygłowice” Ruch Knurów. Łączna pojemność stadionu wynosi ok. 4000 miejsc siedzących, z czego około 400 to krzesełka barwy czerwonej i zielonej, reszta - plastykowe ławki. Krzesełka znajdują się pod zadaszeniem. Boisko pokryte jest murawą o wymiarach 105m x 68. Obiekt nie posiada obecnie sztucznego oświetlenia - jupiterów. Obok stadionu znajduje się boisko treningowe. Wstęp na mecze Concordii Knurów jest płatny (I drużyna).

Lokalizację Stadionu znajdziesz: klikają TUTAJ

Rocznik 1997/1996 rozgrywa jednak swe mecze na Kompleksie Boisk sportowo – rekreacyjnych przy ul. Ułanów 8, 44-196 Knurów.

Obiekt oddany został do użytku w 2008 roku. Obecnie na jego terenie znajdują się aż trzy boiska o sztucznej nawierzchni: pełnowymiarowe (105x68) z widownią na 354 osób, średnie treningowe (90x50) i Orlik (67x30m). Dodatkowo do dyspozycji jest również boisko wielofunkcyjne o powierzchni poliuretanowej o wymiarach 50x30m. Istnieje możliwość gry w godzinach wieczornych dzięki oświetleniu, które znajduje się na każdym z boisk. Jest to obecnie jeden z najlepszych tego typu obiektów na Śląsku.

Ponadto pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią spełnia najwyższe, światowe standardy, a specjalistyczne laboratorium potwierdziło jakość murawy nadając jej klasę FIFA 2 STAR. Jak podkreślali wykonawcy, podobnych obiektów w Europie jest zaledwie kilkadziesiąt.

Pełnowymiarowe boisko posiada ponadto:

• Bieżnię prostą: 4-torowa do biegów na 60 m o nawierzchni poliuretanowej
  • Oświetlenie boiskowe – 32 projektory na 8 masztach o wysokości 18 m
  • Nagłośnienie i monitoring
  • Trybuny przenośne na 354 miejsca siedzące
  • Ogrodzenie wokół boiska wraz z bramami, furtkami i bramkami obrotowymi
  • Piłkochwyty o wys. 8 m z siatki polipropylenowej
  • 2 wiaty stadionowe dla zawodników rezerwowych
  • Trzy kontenery: 2 pełniące funkcje kas oraz 1 dla komentatora zawodów sportowych
  • Nowoczesne szatnie z natryskami w przyległej do obiektu szkole
  • Nowy wjazd i drogę wewnętrzną

Boisko treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej

W Knurowie zgodnie z projektem powstało boisko z nawierzchnią z trawy syntetycznej Włoskiej firmy Limonta o wymiarach pola gry 50 x 90 metrów wraz z placem treningowym. Ogrodzenie panelowe 20 x 23 metry, 8- i 6-metrowe piłkochwyty oraz 24 projektory rozmieszczone są na sześciu masztach stalowych o wysokości 12 metrów każdy.

Orlik- ze sztucznej naiwerzchnii o wymiarach 67x30m.

Boisko wielofunkcyjne

Boisko o wymiarach 30,0 m x 50,00 m z nawierzchnią poliuretanową z następującymi polami gier:

- boisko do piłki ręcznej,

- 2 boiska do piłki koszykowej,

- boisko do siatkówki (tenisa)

Plac treningowy -Wymiary 20 x 23m

Boisko do Siatkówki Plażowej