16 kolejka.

Przed nami 16 kolejka II Ligi Wojewódzkiej Juniorów. Nasi juniorzy są jedną z trzech (obok Gwarka i Rozwoju) drużyn, które w rundzie rewanżowej nie doznały jeszcze goryczy porażki. Trzy remisy i jedno zwycięstwo. Nasz najbliższy rywal w czterech wiosennych spotkaniach odniósł dwa zwycięstwa i tyleż samo porażek. W tabeli mamy 3 punkty przewagi nad drużyną z Zaborza i pewnie te trzy brakujące punkty za wszelką cenę miejscowi będą chcieli pozyskać u siebie. Mecze obu ekip zawsze zaliczano do grona tych z cyklu „walki”. Niestety częściej walkę wygrywali zawodnicy MKS, choć w sezonie 2012/2013 rocznik 1997 dwukrotnie po 5:0 zdemolował rywala. Jesienią w Knurowie był remis 2:2 (1:0). Tuż przed sezonem MKS zaprosił nas do siebie na Turniej i w spotkaniu decydującym o I miejscu pokonał nas 2:0. Wynik ustalony został bodaj w 20 sekundzie spotkania. Dwa szybkie strzały z dystansu i jak to mówią było „pozamiatane”, choć szans na zmianę wyniku było kilka, to niestety skończyło się porażką. Trzech punktów, które zabrzanie chcą zatrzymać dla siebie, my potrzebujemy jak powietrza. Pniówek, a głównie Rozwój (Rycerze Wiosny) ucieka, a utrata kompletu punktów pozwoli Zaborzu na dogonienie nas w tabeli. Mecz zapowiada się więc bardzo ciekawie i jak to zawsze bywało emocji nie zabraknie. Kto może to serdecznie zapraszamy – przyjedźcie i bądźcie z nami.

Pozostałe pary 16 kolejki

UKS Ruch Chorzów - MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski

Ruch zajmuje obecnie 4 pozycje w tabeli, Odra to lider od początku rozgrywek. Niebiescy do trzeciego Piasta tracą 4 punkty i porażka z Odrą stratę powiększy do punktów 7. Nie należy chyba przypuszczać, by Piastunki straciły punkty u siebie z Trójką Czechowice-Dziedzice. Obie drużyny na wiosnę idą łeb, w łeb. Mają po 3 zwycięstwa i po jednej porażce. Mecz w Chorzowie zapowiada się niezwykle ciekawie i to właśnie to spotkanie trzeba nazwać „Hitem Kolejki”.

KS Unia Racibórz - Rozwój Katowice
Unia wiosną pozytywnie zaskakuje, Rozwój nie przegrał już 5 kolejek z rzędu ! (komplet punktów zdobyli między innymi Ruchem i Piastem). Wynik jest sprawą otwartą i każdy rezultat można przyjąć jako wielce prawdopodobny.

Piast Gliwice - Trójka Czechowice
W spotkaniu tym raczej trudno doszukiwać się szansy na niespodziankę. Trójka ostatni raz wygrała w lidze 19 października 2014r – pokonali na wyjedzie MKS ZABORZE 2:1

Energetyk ROW Rybnik - Gwarek Zabrze
26 październik 2015r ostatniego zwycięstwa Energetyka u siebie w Rybniku (pokonali Żory 4:0). Gwarka nie trzeba przedstawiać, wygrywają na przemian to na wyjeździe, to u siebie.

MKS Żory - Pniówek Pawłowice Śląskie
Tu już padł wynik. Pniówek wygrywa walkowerem 3:0.