Panowie dość gościnności !! – tylko ZWYCIĘSTWO !!

Panowie dość gościnności !!  – tylko ZWYCIĘSTWO !!

Jesienią spotkanie w Raciborzu miało dwa oblicza. Fatalna gra w pierwszej połowie, w której sami strzelaliśmy do własnej bramki. Druga odsłona przyniosła naszą metamorfozę, chłopaki walczyli jak lwy, lecz mimo wielu okazji zdołali zdobyć tylko jedną bramkę i całe spotkanie przegraliśmy 2:1. Na uwagę zasługuje bramka Mateusza Świtka, który pokonał bramkarza gospodarzy bezpośrednio z rzutu wolnego wykonanego niemal z połowy boiska.

Drużyna Unii Racibórz jest obecnie bezsprzecznie na fali.6 zwycięstw z rzędu i w bramkach 19:0 !! W perspektywie całej naszej ligi, jedynie Piast i Zaborze posiadają lepsze statystyki, bowiem mają po 7 zwycięstw z rzędu. Jednak żadnej z drużyn nie udało się tak jak Unii, zachować czystego konta w 6 kolejnych wygranych spotkaniach. Wrażenie psuje nieco fakt, że 3 z 6 spotkań to zwycięstwa walkowerem.

My jednak musimy patrzeć na siebie i podobnie jak w drugiej połowie pierwszego meczu oraz w ostatnich spotkaniach z Zagłębiem oraz Górnikiem powalczyć o każdy metr boiska, tak jakby od tego zależało nasze życie. Jeśli chcemy jeszcze podskoczyć w tabeli, to nie mamy innego wyjścia, jak spotkanie z Unią wygrać. Na swoim boisku w tym sezonie wygraliśmy ... tylko raz, na inaugurację. Panowie dość gościnności !! – tylko zwycięstwo !!