Zapowiedź 12 kolejki.

W najbliższą niedzielę 29.03.2015r wznawiamy walkę o Mistrzostwo II Ligi Wojewódzkiej Juniorów. Na inaugurację juniorzy Concordii Knurów jadą do Rybnika, gdzie o godzinie 11:00 zmierza się z tamtejszym Energetykiem ROW Rybnik. Trener Damian Tkocz wyznaczył zbiórkę zawodników na godzinę 9:30 przed budynkiem Klubowym przy ul. Dworcowej.
Jesienią w Knurowie padł remis 2:2, choć do 80 minuty prowadziliśmy 2:0 (aby przypomnieć sobie tamto wydarzenie zapraszamy TUTAJ). Po rundzie jesiennej Concordia zajmuje 6 pozycję w tabeli, a ROW jest dwa szczeble niżej. Obie ekipy dzieli zaledwie 1 punkt, więc spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Biorąc pod uwagę pozostałe pary to ewentualna przegrana może zepchnąć tą drużynę o kilka pozycji w dół. W ostatnich pięciu ligowych meczach lepiej poszło naszym zawodnikom, którzy zgromadzili w nich 6 punktów, natomiast nasz najbliższy rywal uzbierał 4. Jesteśmy jednak pewni swego, nie jedziemy do Rybnika na wycieczkę. Straty kadrowe teoretycznie nas osłabiły, jednak duch drużyny jest na swoim miejscu. Zostali i ciężko trenowali Ci którzy wierzą, że z herbem Concordii można coś osiągnąć. Nasi obrońcy tworzą zwarty, zgrany, solidny szereg i nie potrzebują reklamy – to solidna formacja. W środku pola zawsze potrafiliśmy zawalczyć, a teraz dodatkowo otwarło się pole do popisu tym, którzy na to czekali i oni nie zawiodą. Strzelanie bramek zawsze przychodziło nam z trudem. Po rundzie jesiennej najskuteczniejszym strzelcem w drużynie jest w końcu napastnik, który w ostatnim rozegranym turnieju również wiedział co z piłką pod bramką rywala zrobić – jako ciekawostka był przez rok czasu zawodnikiem ROW-u i też będzie chciał coś udowodnić. Drużyna jest zgrana, znają się od lat i jest głodna sukcesu, każdy z osobna i wszyscy razem wiedzą po co jadą do Rybnika.

Gorąco zapraszamy wszystkich do Rybnika – BĄDŹCIE Z NAMI.

Pozostałe pary 12 kolejki tworzą:

Piast Gliwice – Odra Centrum Wodzisław Śląski

Odra to lider, a Piast jest na drugiej pozycji. Gliwiczanie tracą do najbliższego rywala 3 punkty więc to walka o najwyższe cele. Jesienią 3:0 wygrała u siebie Odra, czy teraz Piastunki wezmą rewanż za tamtą porażkę ? - Bezsprzecznie szlagier, chyba nie tylko kolejki.

Gwarek Zabrze – Pniówek Pawłowice
Hit kolejki numer 2. Gwarek jest trzeci, a Pniówek czwarty. Różnica punktów wynosi 3. Gwarek traci do Piasta 2 oczka. Oj będzie się działo. Jesienią górą w meczu wyjazdowym był Gwarek, który wygrał 3:1.

Trójka Czechowice Dziedzice – Rozwój Katowice
W pierwszym meczu Rozwój wygrał u siebie 3:1. Dziś Katowiczanie mają tyle punktów co nasza drużyna, a o jeden wyprzedzają swojego najbliższego rywala. Ewentualne zwycięstwo jednej z drużyn powinno dodatkowo zmobilizować wiec naszych zawodników w walce o zwycięstwo w Rybniku.

Ruch Chorzów – MKS Żory
Ruch w wyniku wycofania się z rozgrywek drużyny MKS Żory inkasuje walkowerem 3 punkty.

Unia Racibórz – MKS Zaborze
Po wycofaniu się Żor, to dwie ostatnie drużyny w tabeli. Obie dzieli jedynie punkt, o ten jeden lepsza jest Unia. Od 6 pozycji w tabeli, którą zajmuje nasza Concordia, Unię dzieli zaledwie 2 punkty !